פורסם ב- כתיבת תגובה

יעד קרוב, זול ונוח לטרקים- גאורגיה!

אני בטוח שכולכם כבר שמעתם לפחות על חבר או מכר אחד שחזר נפעם מטיול בגאורגיה (או גרוזיה). הכל החל ממטיילים צעירים ועד קבוצות של מטיילי גיל הזהב יימצאו בגאורגיה יעד מזמין, ידידותי למדי, משתלם וקרוב!

טיולים רגליים בגרוזיה

הנופים במדינה מזכירים במידת מה נופי אלפים אבל הסביבה עדיין לא הושחטה כמו באזורים מערביים יותר באירופה ועם זאת יותר נח לטייל בה מאשר במדינות מרכז אסייתיות אחרות כמו קירגיסטאן או טג'יקיסטאן.

המדינה אמנם קטנה יחסית (גודלה כגודל שווייץ) אך מציעה גיוון נופי מרשים . החל מאזורי מדבר, לאזורים תת טרופיים, רכס הרי הקווקז (גבוהה ודרמטי יותר מרכס האלפים) וחופי הים השחור.

האוכל הגאורגי הוא חוויה בפני עצמה, עם עושר של טעמים ותוצרת מקומית משובחת בטוח שכל מטייל יימצא לעצמו איזה מנה להתאהב בה.

המקומיים אוהדים את ישראל לרוב וניתן לטייל במדינה ברמת בטחון אישי גבוהה יחסית.

בחיפושי אחר מידע על טרקים בגיאורגיה נתקלתי באתר מעניין שמאגד מידע רלוונטי למטיילים המתכננים לנסוע לגאורגיה וכולל כתבות והמלצות רבות, מפות טופוגרפיות למטיילים ופורום פעיל בו ניתן להתייעץ עם אנשי בעלי ניסיון (יובל מנהל האתר ישמח לנסות לסייע לכם בכל שאלה!).

ספר שמומלץ למי שמחפש מדריך מפורט לטרקים הוא Walking in the Causcas מאת Peter Nasmyth הכולל סיפורי דרך, מפות ונקודות ציון למסלולי הליכה רבים בכל הקווקז.

ספר מומלץ למטיילים בגאורגיה והקווקז -Walking in the Caucasus

בזכות גוגל, ניתן לגשת לחלקים מהספר דרך האינטרנט! זה כמובן לא תחליף לקריאה במהלך הטיול אבל בהחלט שימושי! לחצו על הקישור לפתיחת הספר דרך Google Books.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.