פורסם ב- כתיבת תגובה

ביקורת מוצר- Patagonia Down Sweater המעיל המושלם?

מדי פעם, אני אחלוק חוות דעת אישית שלי בנוגע לציוד שמשמש אותי לארך זמן. חשוב לציין שחוות הדעת הזו (וגם אחרות) אינה 'קנויה'- אני קונה את המוצרים ולא מקבל אותם לבחינה מהיצרן \ היבואן אלה אם כן אני מציין את זה מפורשות.

אני רוצה לספר לכם על אחד מפרטי הלבוש האהובים עליי.

מעיל Patagonia Down Sweater - המעיל המושלם?

מעיל פוך של חברת פאטאגוניה מדגם Down Sweater. המעיל הזה משמש אותי כבר כבר כמה שנים טובות, בהן הספיק לעבור בחצי העולם וחזרה- הכל מטיולי תרמילאות, חופשות סקי, וטיולים עירוניים בחורף אירופאי. מדובר בשילוב חסר תחרות של של בידוד מצוין, משקל נמוך ואיכות יוצאת דופן (כפי שניתן לצפות מחברת Patagonia).

המעיל מהווה שכבה מבודדת המתאימה לאינסוף שימושים- החל מהיום-יום ועד למסעות וטיפוסים. המשקל הקל (345 גרם) והנפח המזערי אליו ניתן לדחוס את המעיל מבטיחים שלעולם לא תצטערו על זה שארזתם אותו למקרה שתתקלו בטמפרטורות נמוכות במיוחד.

בזכות השימוש בפוך אווז אירופאי ואיכותי (בעוצמת מילוי 800) המעיל מספק בידוד מצויין מבלי להיות נפוך מדי. כך שניתן ללכת איתו לכל מקום מבלי להרגיש כמו דוב קוטב…

Patagonia Down Sweater

המעיל בנוי משכבה חיצונית דקה של פוליאסטר ממוחזר המצופה בשכבת DWR (משמע  durable water repellent) לקבלת אפקט של דחיית מים. חשוב לציין שהמעיל הזה אינוי עמיד במים לאורך זמן! מטרת הציפוי הינה להגן על הפוך מפני רטיבות בזמן שאתם תוציאו מהתרמיל את המעיל העמיד בגשם (שכבת Shell) כדי ללבוש מעל ה Down Sweater. פוך ונוצות מאבדים כמעט את מלוא יכולת הבידוד שלהם כשהם נרטבים- זהו החסרון הגדול שלו לעומת מבודדים סינטטיים (דוגמת PrimaLoft) אבל כשהוא יבש, אין לו מתחרים!

שימו לב לגודל שלו כשהוא דחוס לתוך הכיס הפנימי של המעיל (נפח של ליטר +-).

ברור שלכל מוצר גם יש חסרונות:

  • עדין- כדי לשמור על משקל נמוך, השכבה החצונית של המעיל דקה מאד ולמרות שלא נקרע בפועל, אני מאד דואג שלא תשתפשף על סלע או תתפס בענפים.
  • לא עמיד במים- מדובר בשכבה מבודדת (כמו פליז- רק יותר חם) כך שלא באמת ניתן לצפות ממנה להיות עמידה בסופת גשמים. מה שכן, ניתן ללכת אם המעיל בגשם למשך כמה דקות, מבלי שיספג האריג החיצוני או ירטב הפוך (תוצאה של אריג מוצלח וציפוי DWR).
  • יקר- עלות מעיל כזה הינה כ 200$. זה מחיר גבוה בהחלט, אך מוצדק לאור האיכות הגבוהה של המוצר. זה מסוג המוצרים שקונים פעם אחת ונהנים מהם 10-20 שנה בקלות (כל עוד מטפלים בהם כמו שצריך). כדי להימנע מהעלות הגבוהה, אנו מציאים מעילי פוך שונים להשכרה (כולל מעילי דאון סווטר של פטאגוניה).

בעקבות הפופולאריות הרבה שהמעיל הזה צבר, החברה החלה להרחיב את קו המוצרים הזה והיום יש שלל דגמים שונים- חלקם עם קפוצ'ון, ריצ'רצ' קצר, ווסט, בידוד סינטטי ועוד! ניתן לראות את כל הדגמים באתר Patagonia.

גם החברות המתחרות החלו לייצר מעילים דומים: לדוגמא דגם Zeus של חברת Marmot או דגם Nitrous של Mountain Hardwear.

בקיצור- המלצה חמה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.