פורסם ב- כתיבת תגובה

5 פריטים שחשוב להחזיק בתרמיל בכל טיול

לקראת כל טיול חשוב להתכונן מראש ולארוז בתרמיל את כל הציוד הנדרש. יש דברים מסויימים שתמיד חשוב לקחת איתנו- בכלל לא משנה לאן נוסעים ומה בתוכנית. אז הנה רשימת 5 הדברים שאני חושב שחייבים לקחת לכל טיול:

  1.  מפה – גם אם: אתם יודעים בדיוק לאן הולכים, חבר הסביר לכם ממש טוב את המסלול, השביל מסומן בברור, אתם בטוחים שיהיה את מי לשאול…..אל תוותרו על מפה! תחשבו על זה כאל פוליסת הביטוח שלכם למקרה שיתתקלו בצורך לעשות שינוי במסלול או סתם כדי להבין איפה אתם נמצאים.
  2. מצפן– כדי לדעת מה לעשות עם המפה. לא בצחוק. כל אחד- גם מטייל מנוסה יכול 'לאבד את הצפון' במיוחד כשמסתובבים באזור לא מוכר. יש מצפנים קטנים, שתקחו אתכם ולא תרגישו שהם שם עד שהם יצילו לכם את הטיול.
  3. חבל \ מיתר– לחתיכת חבל יש אינסוף שימושים אפשריים. תקחו אתכם מטרים בודדים של מיטר דק וחזק (לדוגמה מיטר דינמה 3 מ"מ) והוא יכול לשמש אתכם לתיקון שרוכים, קשירת ציוד לתרמיל, חבל כביסה, מתיחה לאוהל, העברת ציוד במעברים קשים ועוד ועוד.
  4. מצית– גם אם לא לקחתם אמצעי בישול, על תוותרו על אמצעי להדלקת אש. מצית, והמדורה שתדליקו איתה יכולים להציל את המצב במידה ותדרשו להעביר כמה שעות קרות בשטח. עוד המצלה היא לנצל את גוף המצית וללפף עליו כמה גומיות או סרט דביק.
  5. פנס ראש– לא תמיד הטיול נגמר בדיוק בשעה שתכננו. כדי להעלות את הסיכויים להגיע בשלום ובנחת ליעד, מומלץ מאד תמיד לארוז פנס ראש למקרה שנקלע לחשכה.

*עוד מים– נראה לכם שצריך 4 ליטר? תקחו 5! טיפ קטן כדי לממש את זה. בתחילת הטיול, קחו איתכם בקבוק נוסף (מעבר למכסה שחישבתם) ותחזיקו אותו ביד עד שתסיימו לשתות את כולו. ככה אתם לא מכבידים על התיק ומורידים את הסיכון להתייבשות במהלך הטיול.

כמובן שאפשר להמשיך את הרשימה הזאת לעוד המון פריטים נוספים- אלה הם הדברים שאני לא הייתי מוותר עליהם.

במידה ויש לכם רעיונות אחרים או סתם המלצות- נשמח לשמוע מכם בתגובות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.